Brigita Arbidāne 2015 04

 
Arī Jums ir taisnība.  Redzat, ka taisnību ir daudz un vienoties par kādu ideālo ir samērā sarežģīti, jo katram kāds aspekts šķitīs par kādu % svarīgāks, nekā cits - pieredze jau atšķiras. Ja vēlamies saglabāt personisko viedokli, tad to katrs var definēt savā dzīves motto un sadarbības moments veidotos tajā, ka mēs nekritizējam otra dzīves motto (jo tās balstās viņa unikālajā pieredzē!) un vienkārši PIEŅEMAM ar cieņu to, uztverot par labu esam. Katrs no mums atrodas atšķirīgā attīstības stadijā, posmā un katra kūniņa reiz pārvēršas taurenī, tikai laiks , kas katram individuāli nepieciešams ir atšķirīgs - katram pieder savs personiskais laiks. Arī Jūsu vēstules mēs katrs izprotam pa savam un saredzam tikai to, kas personiski uzrunā, to kas tieši sasaucas ar personisko pieredzi uz doto brīdi.  Skaisti runāt var dikti un daudz, bet personiski man grūtākais ir šiem skaistajiem vārdiem pievienot tikpat skaitu un cēlu rīcību arī krīzes brīžos, kad  gribas pasauli vienkārši "pasūtīt..." nevis mīlēt.
Šeit jau gatava vērtību sistēma - lai nav jāizgudro velosipēds. Tikpat labi varam pieturēties 10 baušļiem vai jebkurai citai vērtību sitēmai - tas tiešām nav būtiski. Jūsu vēstulēs jau ielikta visa sāls. Kaut vai tā -  savas domas, vārdus, darbus ietveram ticības, cerības un mīlestības ietvarā sekmējot nevis uzspiežot katra indivīda attīstību.  Esam par mieru nevis pret karu...par labo, nevis pret ļauno, lai izskaustu jebkura veida agresiju - sākot jau ar agresiju pašam pret sevi.
Ētikas galvenais princips - dari citam to, ko vēlies piedzīvot pats un ar mīlesību.
Sadarbības galvenais princips - patiesa sadarbība, nevis konkurence vai cīņa par varu.  Kā jūra, kas sastāv no pilieniem ir varena tieši tajā, ka piliens ir vienkāršs piliens bez ambīcijām saukties par jūru. Katra piliena ambīciju neesamība rada jūru.